Základní informace o plastových oknech

Z jakách profilů V Okno vyrábí?

Okna jsou vyráběny z německých profilů,  které se vyznačují pevností, stálobarevností, odolností vůči povětrnostním vlivům a působivým vzhledem. V dnešní době jsou moderní plastová garážová vrata. Plastová okna a dveře lze použít i pro střešní okna.
Okenní profily jsou vyrobeny z vysoce kvalitního PVC materiálu, který se vyznačuje pevností, stálobarevností, odolností proti UV záření a povětrnostním vlivům. Má vynikající tepelně-izolační vlastnosti: Uf=0,9-1,4W/m2K – dle typu profilu. Plastová okna jsou opatřena CERTIFIKÁTEM Centra stavebního inženýrství ve Zlíně, a.s. Certifikováno včetně výztuhy.

Každý profil je od požadované délky (70cm ) vyztužen potřebnou žárově zinkovanou ocelovou výztuhou. Okenní profil je vyroben z vysoce kvalitního PVC materiálu, který se vyznačuje pevností, stálobarevností, odolností proti UV záření a povětrnostním vlivům. Má vynikající tepelně-izolační vlastnosti: U=1,2W/m2K.

Kování plastových oken

Kování MACO dodává oknům vysoké užitné vlastnosti, kdy je možno okno zafixovat až do 4 různých poloh a zaručit tak optimální klima obytných prostor. Masivní kování MACO s trojitou povrchovou úpravou pro maximální životnost a bezpečnost. Tento rakouský výrobce patří mezi evropskou špičku v okenním kování. Na první pohled poznáte jeho kování jež se vyznačuje masivností uzavíracích bodů. Na přání můžeme dodat kování se zvýšenou bezpečností, které zamezí vniknutí do objektu přes násilné působení na kování.

Široká škála skel zaručuje uspokojení Vašich požadavků na tepelnou a zvukovou ochranu. S pokovenou vrstvou pro lepší izolační vlastnosti. Meziskelní prostor vyplněný argonem, což je plyn s nízkou tepelnou vodivostí. Lze nabídnout všechny druhy skel od běžných izolačních, přes protihlukové, bezpečnostní a protisluneční.

Plastová okna mají těsnění z materiálu na bázi syntetického silikonu. Svými vlastnostmi zaručuje dlouhou životnost, neboť je odolný proti povětrnostním vlivům. Těsnění máme buď černé a šedé. Součástí plastových oken je distanční rámeček zaručující svou konstrukcí vynikající vlastnosti. Nerezové jádro dodává potřebnou pevnost a plastový plášt zlepšuje izolační vlastnosti. Tato kombinace poskytuje dlouhou životnost, vynikající izolaci a potřebnou pevnost. Standardně dodáván v šedé barvě, lze dodat i světle hnědý.

Komory plastových oken

Komory v rámu i křídle a jejich šířka jsou jednou z určujících vlastností pro tepelnou izolaci profilu. Profil  se vyznačuje pravidelným členěním vnitřního prostoru profilu, proto každá komora ideálně ovlivňuje celkové izolační vlastnosti.

V našich výrobcích jsou použity pouze žárově zinkované ocelové výztuhy jež dodávají plastovým prvkům potřebnou statiku. Vždy je dbáno na to, aby výztuhy nejen v nadměrných prvcích měli potřebnou tloušťku a pevnost. Všechny hlavní profily mají maximální tloušťku vnějších stěn dle třídy A.